Hakkımızda

Firmamız Sayın Nejat Girgin ve Sayın Ayten Girgin‘in önderliğinde müziğe, tiyatroya, sanata olan büyük ilgilerinden dolayı 15.06.1969’da Girgin Kolektif Şirketi olarak kurulmuştur.

Firmamız eş zamanlı olarak Girgin Kolektif Şirketi’ni Sayın Ayten Girgin’in büyük katkılarıyla tıbbi cihaz ithalatı yapıp temsilcilikler de alarak medikal alanında da faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır.

1986 yılında Sayın Deniz Girgin Yaşlıçam şirkete dahil olmuştur. Aldığı müzik ve mühendislik eğitiminden dolayı, medikal ve müzikal alanlarında interdisipliner çalışmalarını her iki alanda da yürütmeye başlamıştır. Deniz Girgin Yaşlıçam’ın katkılarıyla şirket 1994’te gelişerek Limited’e dönüştürülmüştür.

Şirketimiz tıp alanında ve müzik sektöründe kurulduğu ilk günden itibaren  lider bir firma olup, aynı zamanda Bösendorfer gibi dünyaca ünlü müzik markalarının distribütörlüğünü alarak orkestralarımıza müzik aletlerini tedarik etme konularında hizmet vererek 1999 yılında GİRGİN PİYANO VE SANAT GALERİSİni kurarak sanatseverlerimizi sanatçılarımızla buluşturmak misyonunu üstlenmiştir.

Girgin Piyano ve Sanat Galerisi’nin 3 temel unsurunu klasik müzik konser salonu, sanat galerisi ve piyano satış alanlarında hizmet vermek oluşturur. Piyano Showroom’u bölümünde dijital, konsol ve kuyruklu piyano satışı yapılmaktadır. Klasik müzik konser salonunda klasik müzik ağırlıklı konserler düzenlenip akabinde kokteyl ve sergi organizasyonları sanat galerisi katımızda gerçekleştirilmektedir.

Yüzlerce klasik müzik konseri ve sergi açılışıyla Girgin Piyano ve Sanat Galerisi 2015 yılına kadar Sayın Nejat Girgin, Sayın Ayten Girgin ve Sayın Deniz Girgin Yaşlıçam önderliğinde faaliyet alanını sürdürmüştür.

2015 yılına gelindiğinde ise Sayın Nejat Girgin ve Sayın Ayten Girgin, aynı yıl aramızdan ayrılmışlardır. Onları rahmetle anıyoruz ve bizlere kattıkları değerler için minnet duyuyoruz.

Adana Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın Genel Sanat Yönetmenliğini ve Orkestra Şefliğini yapmış olan Sayın Emin Güven Yaşlıçam Girgin Sanat Galerisi ve Girgin Klasik Müzik Konserlerini, Genel Koordinatörumüz Kıymetli Sopranomuz Prof. Ece İdil’in önderliği ile başlattı.

Kurulduğu ilk günden beri varlığını eksik etmeyen Sayın Ece İdil’in Genel Müzik Yönetmeni olarak organize ettiği klasik müzik konserlerimiz, Sayın Deniz Girgin Yaşlıçam’ın sergi ve galeri koordinatörü olarak gerçekleştirdiği sergi açılışlarıyla GİRGİN PİYANO VE SANAT GALERİSİ köklü yapısını sürdürmeye devam etmektedir.

 

 

Sayılarla Girgin Piyano

0
Piyano Konsersi
0
Davet Organizasyonu
0
Sanat Etkinliği
0
Toplam Ziyaretçi

Soru ve Görüşleriniz İçin ?

Detaylı bilgi ve yazışma için iletişime geçebilirsiniz …

Girgin Piyano ve Sanat Galerisi  © Tüm Hakları Saklıdır