Hakkımızda

Girgin Piyano Firmamız 15.06.1969 tarihinde Nejat Girgin ve Ayten Girgin tarafından Kollektif Şirket olarak kurulmuştur. Şirketimiz 1971 yılından itibaren Tibbi cihaz ithalatı ve temsilcilikleriyle faliyetini sürdürürken ,Şirketimizin kurucularından Sayın Nejat Girgin ‘ in müziğe,tiyatroya , sanata olan aşırı ilgisiyle,çok kıymetli dostu rahmetli Prof. Mükerrem Berk ‘in önerisi ve desteği ile de dünyaca ünlü müzik firmaları ile irtibata geçerek Türkiye distribütörlüklerini almıştır.

1986 senesinde şirketimize gelen , Sayın Deniz Girgin Yaşlıçam ‘ ın katkılarıyla Şirketimiz  Gerek Tıp şirketi gerekse müzik firması  olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.,1994 yılına kadar Kollektif olarak faaliyetini sürdüren şirketimiz, Deniz (Girgin) Yaşlıçam’ın katkılarıyla Limited’e dönüştürülmüştür.

Şirketimizin Tıp alanında ve Müzik sektöründe  lider bir firma olup, aynı zamanda müzik alanında orkestralarımızın müzik aletleri ve nota kiralama konularında,tüm müzik  faaliyetini sürdürmekle birlikte, 1999 yılında “GİRGİN PİYANO VE SANAT GALERİSİ” ni açarak, sanat severlerimizi sanatçılarımızla kaynaştırmak görevini üstlenmiştir.

Şirketimizin Kurucularından Sayın Nejat – Ayten Girgin ‘ i 2015 senesinde kaybetmiş bulunuyoruz. Kendileri Türkiye’de ’sanata ilk imzalarını atmış , olağanüstü kıymetli insanlardı. Onları rahmetle  anıyoruz ve bize bıraktıkları sanat aşkını onlara layık olacak şekilde sürdürmekteyiz.

Girgin Piyano ve Sanat Galerisi  2018 den itibaren Deniz Yaşlıçam in kıymetli eşi Türkiye’nin sanat camiasının en büyük duayenlerinden olan Adana ve İzmir devlet senfoni orkestrasının Genel Sanat Yönetmeni ve orkestra şefliğini yapmış olan Emin Güven Yaşlıcam tarafından sergi ve  konser salonu olarak tamamen yenilenmiştir. İstanbul şehri ‘ne butik bir konser salonu kazandırmıştır.

Emin Güven Yaşlıçam ,Girgin Piyano ve Sanat  Galerisinin’in Genel Sanat ,Sergi ve Tüm organizasyonların Genel Sanat Yönetmenidir. Konser programlarımız, çok kıymetli soprano sanatçımız Sayın Ece İdil  tarafından yürütülmektedir

Sayılarla Girgin Piyano

0
Piyano Konsersi
0
Davet Organizasyonu
0
Sanat Etkinliği
0
Toplam Ziyaretçi

Soru ve Görüşleriniz İçin ?

Detaylı bilgi ve yazışma için iletişime geçebilirsiniz …

Girgin Piyano ve Sanat Galerisi  © Tüm Hakları Saklıdır